Nadační fond Lesy České republiky

Spojení přírody a krásy zlatého řezu.

Projekt

Logo nové budoucnosti.

 

Lesy České republiky jsou největší společností zabývající se ochranou přírody a pěstováním nových stromů po celém našem území. Celou zakázku provázela jednoduchá myšlenka vytvoření nadace a vyřešení obtížné situace moderní doby. V první řadě se snaží vyřešit velký problém, kterým je úbytek lesů po celém světě. Ročně se potkáváme s průměrnou ztrátou deseti milionů hektarů.

lesycr cs goldenratio1

Struktura

Umění a příroda ve zlatém řezu.

 

Zlatý řez je matematický a umělecký koncept pro grafický design. Jeho princip spočívá v esteticky příjemném poměru jednotlivých částí obrazu. Tento poměr se používá v mnoha oblastech umění a vědy již staletí a poskytuje harmonický a vyvážený pocit krásy a symetrie. V grafickém designu je toto pravidlo užitečné pro tvorbu vizuálně přitažlivých prvků.

Animace
lesycr cs goldenratio
lesycr cs paper
lesycr cs pencilicon
lesycr cs 3dicon

Proces

Okem grafika i lesníka.

 

Logo je symbolickým ztvárněním sazeničky, vsazené do zaobleného čtverce. Přírodu v logu také reprezentuje jeho základní barevnost, laděná do zelené. Struktura je ztvárněna použitím minimalistického stylu k dosažení „simple designu“.

Zásluhou použití základních barev je významně posílena jedinečnost loga a spojení s přírodním nádechem. Logo jsme vytvářeli s použitím zlatého řezu, aby byla dosažena maximální přesnost a dodržena pravidla, která by podle nás logo mělo splňovat.

lesycr cs trifoldA4
lesycr cs font
lesycr cs businesscard
lesycr cs giftbag
lesycr cs colors